Najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się 25 - 31 lipca 2016 roku w Krakowie, zgromadzą młodzież z całego świata. To ważne wydarzenie duchowe poprzedzać będą Dni w Diecezji. Czas od 20 do 25 lipca 2016 młodzi spędzą w diecezjach całej Polski, w tym również na terenie naszej parafii.

Wyjątkowym przeżyciem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży jest możliwość zakwaterowania u rodzin. Przygotowując to wydarzenie, zwracamy się więc z prośbą do rodzin parafii katedralnej, by okazały śląską gościnność i na czas Dni w Diecezji otworzyły swoje mieszkania i zechciały przyjąć młodzież.

Rodzina przyjmująca młodych (co najmniej 2 osoby) zapewnia nieodpłatnie miejsce do spania (łóżko, tapczan lub materac) bez pościeli (uczestnicy posiadają śpiwory), dostęp do łazienki oraz śniadanie. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępne. Młodzież sama organizuje przyjazd do miejsca zakwaterowania oraz dojazd na centralne wydarzenia do Krakowa. Zdecydowana większość pielgrzymów będzie w Katowicach po raz pierwszy, dlatego ważne jest, abyśmy pomogli w dotarciu na miejsca zbiórek.

Rodziny, które chciałaby przyjąć do siebie młodzież, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny u księdza podczas kolędy. Prosimy by chętne rodziny pytały o to podczas odwiedzin kolędowych. Zachęcamy do włączenia się w to wielkie dzieło.