OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii katedralnej. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Pamiętajmy w modlitwie o pątniczkach, szczególnie tych, które wyruszyły na pielgrzymi szlak z naszej parafii.

3. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o 17.30.

4. Miłośników muzyki organowej zapraszamy dzisiaj o 19.00 na kolejny koncert organizowany w ramach XXIII Festiwalu Muzyka Organowa w Katedrze. Tym razem zagra dla nas pani Ewelina Bachul.

5. Zapraszamy na nabożeństwa celebrowane w naszej archikatedrze: w środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o tej samej porze koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Trwa miesiąc sierpień, który jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości. Zachęcamy zatem do podjęcia decyzji o abstynencji - czasowej lub bezterminowej - od napojów alkoholowych. Zapraszamy też do wpisania tego faktu w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na ołtarzu w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Pragniemy poinformować, że kolekta zebrana zeszłej niedzieli na prace remontowo-konserwatorskie prowadzone przy naszej archikatedrze wyniosła: 6.323 zł. Serdecznie dziękujemy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i wakacyjnego wydania Wiadomości katedralnych.

9. Życzymy wszystkim spokojnej, rodzinnej niedzieli, udanego wakacyjnego wypoczynku oraz Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu.