OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś uzyskać odpust zupełny związany z publicznym odmówieniem hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnieniem zwykłych warunków odpustu.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii katedralnej. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

3. Dziś w naszej archikatedrze o 12.00 odprawiona zostanie Msza święta pontyfikalna w intencji par przeżywających jubileusze sakramentu małżeństwa.

4. W dzisiejszą uroczystość nie odbywa się wieczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o 17.30.

6. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zebranie odbędzie się na probostwie o 19.00.

7. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

8. W tym samym dniu o 12.00 zostanie odprawiona Msza święta pontyfikalna w intencji księdza arcybiskupa Wiktora Skworca z okazji 70. rocznicy urodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Pasterza naszego Kościoła lokalnego.

9. W tym samym dniu o 19.00 zapraszamy na spotkanie Katedralnej Grupy Młodych.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Mikrobus wyruszy sprzed katedry o 7.45. Zapisy prowadzone są w kancelarii parafialnej do najbliższej środy. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Zeszłotygodniowa kolekta na prace remontowe prowadzone przy naszej archikatedrze przyniosła: 5.520 zł

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości katedralnych.

13. Życzymy wszystkim uczestnikom liturgii światła i mocy Ducha Świętego na najbliższy tydzień i na każdy dzień życia.