OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o 17.15.

3. W środę uczniowie szkół podstawowych naszej parafii rozpoczną swoje rekolekcje wielkopostne. W ramach programu rekolekcyjnego, który w tym roku skupi się wokół tematyki odkrywania i rozwijania otrzymanych od Boga talentów, przewidziana jest okazja do spowiedzi świętej oraz nabożeństwo drogi krzyżowej, zaś w trzecim, ostatnim dniu rekolekcji Msza święta. Z tej racji w piątek nie odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci oraz tradycyjna pierwszopiątkowa spowiedź i Msza szkolna.

4. W środę o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

6. W pierwszy czwartek o 12.00 odprawimy Mszę świętą Mszę świętą w intencji wszystkich kapłanów, zmarłych proboszczów parafii katedralnej Rudolfa Adamczyka i Henryka Zganiacza oraz o nowe powołania do wyłącznej służby bożej. 

7. W tym samym dniu o 18.00 zapraszamy na wspólną medytację Pisma Świętego w ramach spotkania Kręgu biblijnego.

8. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.15.

9. W tym dniu o 17.00 w salce nr 4 na II piętrze probostwa rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będą mogli odebrać zamówione stroje komunijne. Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy.

10. Rodziców przygotowujących się do chrztu świętego dziecka zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o 19.00 w salce nr 1.

11. W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

12. W pierwszą sobotę o 11.15 zapraszamy na modlitwę różańcową członków Bractwa Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej. O 12.00 odprawimy Mszę świętą w ich intencji.

13. Jak co roku parafia katedralna uczestniczyć będzie w zbiórce elektrośmieci. Można je będzie składać w dniach 7 marca w godzinach 9.00-12.00 oraz 8 marca w godzinach 13.00-15.00 w pomieszczeniu obok wejścia prowadzącego do kościoła akademickiego. Organizatorem akcji jest firma Green Office współpracująca z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

14. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 11-14 marca. Poprowadzi je ks. Tomasz Nowak kustosz sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach. Już dziś serdecznie zapraszamy. 

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Katedralnych.

16. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Dziś we wszystkich kościołach naszej archidiecezji prowadzona jest zbiórka na Fundusz “Ad Gentes” wspierający dzieło misyjne Kościoła. Ofiarę na ten cel można złożyć wychodząc z katedry.

17. Życzymy owocnego Wielkiego Postu - czasu przemiany życia i powrotu do Pana.