OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii katedralnej. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

 2. Dziś o 10.30 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca w intencji naszej Ojczyzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W Eucharystii wezmą udział władze państwowe i samorządowe oraz kompanie honorowe wojska i policji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Ze względu na tę celebrację kolejna Msza święta zostanie dziś odprawiona nie o 12.00, lecz o 12.15.

 3. Uroczyste nieszpory niedzielne odprawimy o 17.30.

 4. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. Zapraszamy na nabożeństwa celebrowane w naszej archikatedrze: w najbliższy wtorek o 17.00 nabożeństwo fatimskie, w środę o 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 17.30 adoracja połączona z modlitwą w intencji dzieła misyjnego Kościoła oraz o nowe powołania do służby Bożej, w piątek o 17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 6. Rodziców dzieci przygotowujących się w bieżącym roku szkolnym do pierwszej Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o 19.00 do salki nr 3. Poświęcenie “Skarbców” będzie miało miejsce w czasie Mszy świętej w przyszłą niedzielę o 10.30.

 7. Okazja do spotkania z prawnikiem - dla osób niezamożnych potrzebujących pomocy prawnej - w najbliższą środę w godzinach 17.00 -19.00.

 8. Informujemy, że w każdą niedzielę podczas przedpołudniowych Mszy świętych krypta grobowa biskupów katowickich będzie otwarta. Zachęcamy do regularnej modlitwy przy grobach pasterzy naszego Kościoła lokalnego.

 9. Staraniem parafii katedralnej przygotowana została publikacja o tejże krypcie grobowej. Przybliża podstawowe informacje historyczne, biblijne i artystyczne dotyczące tego miejsca (po polsku, angielsku i niemiecku). Jest ona cegiełką na wykonane ostatnio herby z brązu, zdobiące sarkofagi zmarłych biskupów katowickich. Publikacja dostępna jest w zakrystii, u ministrantów i w kancelarii parafialnej.

 10. Święto ministrantów ku czci św. Tarsycjusza przeżywać będziemy w naszej parafii za tydzień 18 listopada. Podczas Mszy św. o 10.30 w uroczysty sposób do grona ministrantów zostaną włączeni kandydaci, zostaną ustanowieni nowi lektorzy, a wszyscy ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. Zapraszamy na tę Eucharystię rodziny naszych ministrantów, a następnie na spotkanie przy stole o 15.00 w sali nr 3. Z tej okazji zapraszamy również na spotkanie byłych ministrantów, służących niegdyś przy ołtarzu w naszej katedrze lub w innych parafiach. Spotkajmy się na wspólnej Eucharystii 17 listopada o 18.00, a po niej na wspomnieniach przy kawie.

 11. W przyszłą niedzielę o 19.00 zapraszamy na koncert w ramach XXIII festiwalu Muzyka organowa w katedrze. Tym razem wystąpi pan Jakub Garbacz. Repertuar umieszczono na plakatach w gablotach ogłoszeniowych.

 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Przy wyjściu z katedry prowadzona jest zbiórka na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku wspieramy w sposób szczególny wyznawców Chrystusa w Pakistanie. Za pomoc w zbiórce dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas oraz naszej młodzieży.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Wiadomości Katedralnych.

 14. Życzymy rodzinnego świętowania Dnia Pańskiego oraz wszystkiego co dobre w rozpoczynającym się tygodniu.